Renginiai

Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena

Rugsėjo 22-23  dienomis Želvos gimnazijoje, kaip ir visoje šalyje, buvo paminėta Lietuvos žydų genocido aukų atminimo diena, 75-osios jų žudynių metinės. Pasirinktą dieną mokiniai, lydimi gimnazijos muziejaus vadovės Zitos Kriaučiūnienės ir klasių auklėtojų, žvalgėsi po Želvos miestelį - tas vietas, kurios susijusios su kažkada čia gyvenusiais žydų tautybės žmonėmis, jų gyvenimu, darbais. Buvo aplankyta senoji sinagoga, stabtelėta prie paminklo Želvoje gimusiam Nobelio premijos laureatui Aaronui Klugui, žvalgytasi po centrinę Želvos aikštę, kurioje tarpukariu virė margas gyvenimas, stovėjo žydų gyvenamieji namai, veikė jų parduotuvėlės. Prisiminti ir garsesnių čia gyvenusių žydų vardai. Želvos gimnazijos moksleiviai ir mokytojai kasmet dalyvauja akcijose, kurių metu pagerbiamas šiame krašte žuvusių žydų tautybės žmonių atminimas.

Grįžti į ankstenį