Renginiai

Lietuvių liaudies žaidimų rytmetis

Lietuvių liaudies žaidimų rytmetis Želvos gimnazijoje

Lietuviai turtingi savo kalba, senosiomis tradicijomis, papročiais, praeitimi. Liaudies dainos, žaidimai, rateliai artimi kiekvienam iš mūsų. Tai ugdo patriotiškumą, meilę Tėvynei - vienas iš svarbiausių vertybių, kurios skiepijamos ir mūsų gimnazijos ugdytiniams.

Kovo 10–osios dienos rytą Želvos gimnazijos pradinukai skubėjo į aktų salę, kur prasidėjo renginys-integruota pamoka „Lietuvių liaudies žaidimų rytmetis“, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai ir Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio paminėjimui, kurio tikslas - supažindinti ugdytinius su lietuvių liaudies žaidimais, šokiais, dainomis puoselėjant gimtojo krašto kultūrą, patriotiškumą. Renginį organizavo pradinio ugdymo mokytojos, kurioms talkino  gimnazijos muzikos mokytojas metodininkas Vilmantas Driukas.

Į šventinį rytmetį pradinukai susirinko pasipuošę tautiniais drabužiais ir būdami geros nuotaikos. Iškilmingai pasisveikinę mokiniai diskutavo su mokytojomis apie tai, kokie svarbūs ir naudingi yra lietuvių liaudies žaidimai, pakartojo, kokios yra Lietuvos etnografinės sritys, aptarė, kokios tarmės joms būdingos, susipažino su liaudies žaidimais ir rateliais. Buvo nutarta, kad kiekvienos klasės mokiniai pristatys savo klasėje pamėgtą liaudies ratelį ar žaidimą, išmokys jį šokti ir kitus.

Mokyti pradėjo mūsų vyriausieji pradinukai – ketvirtokai. Jie pasiūlė prisiminti visų mėgstamą liaudies žaidimą „Jurgeli, meistreli“ ir pakvietė smagiai kartu padainuoti bei pašokti. Trečiokėliai kartu su mokytoja demonstravo įdomų lietuvių liaudies žaidimą „Kiškelis“. Antrokai su mokytoja pristatė smagų žemaičių liaudies žaidimą „Ein žeidytis por runkytis“. Pagaliau sulaukė savo eilės ir pirmokėliai, kurie per Užgavėnes jau išmoko žaisti judrų liaudies žaidimą „Skrido žvirblis per ulyčią“, todėl mielai mokė visus susirinkusius. Greitai baigėsi pamokos laikas ir, deja, teko skubėti į kitas pamokas.

Smagu buvo matyti draugiškus, iniciatyvius, kūrybingus, motyvuotus ir linksmus vaikus. Tikimės, kad jie nepamirš savo gimtosios tarmės, lietuvių liaudies žaidimų, šokių, o užaugę to mokys ir savo vaikus.

Pradinio ugdymo mokytoja metodininkė Jolanta Butkienė 

Grįžti į ankstenį