Renginiai

Išvyka į Laisvės kovų istorijos muziejų Obeliuose

Pavasarį mūsų gimnazistų komanda, pasivadinusi skambiu „Nenugalimųjų“ vardu, sėkmingai pasirodė konkurse „Ką žinai apie Lietuvos laisvės kovų istoriją“. Lapkričio 7 dieną kartu su dviem A.Smetonos gimnazijos komandomis III – IVg klasių mokiniai D.Aganauskaitė, V.Braškys, D.Butkus ir T.Butkus, lydimi konkursui padėjusių pasiruošti mokytojų L.Žilinskienės ir R.Stražinskienės,  lankėsi Rokiškio rajone, Obeliuose, įkurtame Laisvės kovų istorijos muziejuje. Ekskursiją vedė buvęs partizanas Andrius Dručkus. Įtaigiu, nuoširdžiu žodžiu jis kalbėjo apie pasipriešinimo kovas gimtosiose apylinkėse, pasakojo apie surinktus eksponatus. Išvykos dalyviai lankėsi netoli Obelių esančiame atstatytame bunkeryje. Sujaudintas dėmesingo mokinių klausymosi, domėjimosi, A.Dručkus palinkėjo nepalikti Lietuvos, mylėti taip, kaip mylėjo ir dėl jos aukojosi laisvės kovų dalyviai. O mokinius lydėjęs Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Ukmergės filialo atstovas ekskursijos pabaigoje pasakė labai prasmingus žodžius: visose kalbose žodis „tėvynė“ turi tik vienaskaitą.

Informaciją pateikė lietuvių kalbos mokytoja metodininkė Romualda Stražinskienė

Grįžti į ankstenį