Renginiai

Šiaurės šalių bibliotekų savaitė

               Jau 21 – ąjį kartą vykusioje Šiaurės šalių bibliotekų savaitėje  šiemet, jau antrą kartą, dalyvavo ir mūsų gimnazija. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės metu skaitymuose dalyvauja dešimtys tūkstančių vaikų ir suaugusiųjų vienuolikoje šalių ir  autonominių  sričių. Vaikams buvo skaitoma ištrauka iš  Mauri Kunnas knygos "Lobių sala".

               Kadangi šiemet Šiaurės šalių savaitės tema yra salos, tai po ištraukos skaitymo mažiesiems skaitytojams buvo papasakota apie salas  Šiaurės šalyse. Šiaurės šalyse yra nesuskaičiuojama gausybė salų, nuo pačių mažiausių uolėtų šcherų iki didžiausios pasaulyje salos, Grenlandijos. Yra salų - valstybių, pavyzdžiui, Islandija. Salos tūkstančiais išsidėsčiusios palei Švedijos, Norvegijos ir Suomijos krantus. Todėl nieko keisto, kad salos yra populiarus motyvas Šiaurės šalių dailėje, folklore, literatūroje. Rytinių skaitymų metu buvo kalbama ir apie vieną garsiausių Šiaurės šalių vaikų rašytoją Astridą Lindgren, kurios 110 – ąsias gimimo metine šiemet minime. Kalbėjome apie rašytojos gyvenimą, meilę vaikams, skaitėme ištraukas iš jos knygų.

Informaciją pateikė bibliotekininkė Jolanta Gelūnaitė

Grįžti į ankstenį